משחקי קלפים תעסוקה בזמן בידוד

אחד העיסוקים שלנו בזמן הבידוד, חופשה או כל זמן פנוי, הוא לשחק משחקי קלפים שונים, את המשחקים הקיימים בדרך כלל אנחנו בוחרים לשחק עם ההורים, הילדים החברים ועוד. להלן אוסף של כמה וכמה משחקים שלא מצריכים דבר פרט לחבילת קלפי משחק. את חלקם תכירו ואת חלקם אתם מוזמנים ללמוד כאן - משחקים פופולריים בכל הזמנים.

סקירה קצרה על סוגי המשחקים

קלפי משחק הם מסוג המשחקים שיש שימוש בכל קלף וקלף מהחפיסה הרגילה שכולנו מכירים - מאחד עד אס. במשחקים אלה ניתן לשחק לבד כמו משחק הסוליטר המוכר מהמחשב ועד למשחקים שיש בהם מספר משתתפים. לרוב, כשמדובר במשחק קבוצתי, השחקנים ישבו יחד מסביב שולחן ויאחזו בידיהם את קלפי המשחק וישמרו אותם לעצמם. במשחקים מסוימים יש קופה שהיא ערימה של יתר קלפי החפיסה שמונחת כלפי מטה.  

משחקים שאפשר לשחק לבד

סוליטר - מטרת המשחק של סוליטר קלאסי היא לסדר את כל קלפי החבילה בכמה  ערימות שנמצאות באזור העליון של לוח המשחק בסדר כרונולוגי (החל מהקלף בחפיסה ועד לקלף הגבוה שנמצא בראש הערימה). על הקלפים להיות מסודרים בהתאמה לצורה ולגוון שלהם.

פריסל (FreeCell) משחק לאדם יחידי, בן דוד של סוליטר, אולם שונה בכך שאין כאן השפעה של מזל על התוצאה של המשחק מלבד חלוקת הקלפים הראשונית. יחד עם זאת, לא את כל המשחקים ניתן לפתור ורמת הקושי תשתנה ממשחק למשחק. המשחק מבוקש מאוד בזכות ההכללה שלו במערכת WINDOWS.

משחק לזוגות ויותר

"מלחמה" - מלחמה הינו משחק שמבוסס בעיקר על מזל -  החבילה מחולקת בין כל המשתתפים. כל משתתף מציג קלף ובעל הקלף הגבוה ביותר ייקח את הקלפים שנשלפו. ובעת שוויון מניחים על שני הקלפים השווים עוד שלושה כשפניהם מופנים מטה ועליהם קלף שפניו מופנות כלפי מעלה והוא הקובע. אם מתקבל שוב שוויון מבצעים מלחמה כפולה.

"ספיד" - משחק שמיועד לזוג שחקנים. מטרת המשחק היא למעשה להצליח להיפטר מכל הקלפים שברשותנו לפני שהיריב מצליח לעשות זאת.

"רמי" - משחק שכל המטרה שלו היא להצליח לאגור סדרות. אפשר לשחק אותו במשחק קוביות משחק, אולם כאן הוא משוחק עם קלפי משחק. במשחק הזה לא תהיה חשיבות לצבע של הקלף אך כן יש חשיבות לצורתו. יש לערבב את החבילה לפני החלוקה ולאחר מכן יש לחלק 14 קלפי משחק לכל משתתף ולאחד המשתתפים 15.

כעת כל שחקן צריך ליצור סדרות עם מה שיש לו ביד. הסדרות שניתן לעשות הן:

א. סדרה שעולה או יורדת מאותה צורה. עוד נציין שה-אס(A) יכול להיות מעל המלך/קינג (K) אך לא ניתן להמשיך מעליו(Q,K,A,2...), אלא רק עד לאס עצמו.

ב. סדרה שהיא מאותו המספר ומצורות שונות, בלי אותה צורה פעמיים. אלו הם סוגי הסדרות, על מנת לנצח השחקן צריך לפחות סדרה אחת שהיא עולה.

השחקן שקיבל את הקלף הנוסף מתחיל את המשחק והוא צריך לזרוק לזה שלידו את הקלף שהוא הכי לא צריך. השחקן שקיבל את הקלף אמור כעת לחשוב אם הוא זקוק לו או שייקח קלף אחר מהקופה ולאחר מכן יפטר מקלף לשחקן אחריו. המנצח הוא מי שצלח לעשות מכל מה שיש לו ביד סדרות ולזרוק קלף אחרון בתורו, כך שלאחר הניצחון צריכים להישאר לו רק 14 קלפים בדיוק.

 

מבחר קלפים למשחק בבידוד או לערב של כיף