0 פריטים בסל הקניות

    עגלת הקניות ריקה

Menu

קלפים

אריה חברה לקלפים - קצת על הקלפים שלנו
 

אריה חברה לקלפים בע"מ נוסדה בשנת 1954, עד לשנת 1987 נהגנו לייצר חלק מהקלפים בישראל בשיתוף פעולה עם חברת פיאטניק - אוסטריה.

כיום "אריה" מייבאת קלפים (תחת שמות המותג LION ו PIATNIK), מוצרי פוקר כגון מזוודות , צ'יפים, מפות, שולחנות למשחקי קלפים ועזרים למשחק הברידג' ולמשחקי קלפים אחרים, מוצרי שחמט, ועוד.

קלפים

למרות שעבורנו קיומם של קלפים הוא מובן ומאליו, הקלפים עברו כברת דרך לאורך ההיסטוריה, ומאז שהתחילו את דרכם בעולם לפני כמה מאות שנים, אף אחד לא יודע בדיוק מהיכן הם הגיעו. הסברה היא שמסלולם החל בארצות המזרח, דרך מצרים ועד לאירופה, ומשם לכל העולם. כאשר כל מדינה שאליה הגיעו, הטביעה עליהם את חותמה.

 

המאפיינים של קלפים

קלפים מיוצרים בגודל כף היד, הם מיוצרים מקרטון מצופה פלסטיק או לחלופין מפלסטיק, ישנם שני גדלים סטנדרטיים של קלפים הצרים (והנפוצים יותר) המשמשים לרמי, ברידג' וכו. וקלפים רחבים עם סימנים מעט גדולים יותר המשמשים לטקסס הולדם. 
הם מעוצבים כך שרק מי שמחזיק אותם יכול לראות מה הסמלים שמודפסים עליהם. ישנם משחקים בהם הקלפים הם כוכבים משניים ונדרשים עוד אביזרים למשחק, וישנם משחקים שבהם הקלפים הם הכוכבים הראשיים ולא צריך עוד אביזרים מלבדם, אלא רק היכרות עם חוקי המשחק.

 

השימושים של קלפים

הקלפים בעידן המודרני מיועדים להמון שימושים ביניהם משחקים שונים כמו פוקר או ברידג', תעלולי קוסמות, קריאה בקלפים, מסרים מחזקים ועוד. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של קלפים, ומלבד העיצובים הסטנדרטיים ישנם קלפי אמנות, קלפים כמקדם מכירות וקלפי אספנות מיוחדים בעיצובים מיוחדים ואישיים. 
 

נגישות