דברים שלא ידעתם על היתרונות הבריאים והחשובים של משחקי הברידג'

 

משחק הברידג' היה נהוג פעם כמשחק חברה שרק אנשים מבוגרים נהגו לשחק בו בהזדמנויות חברתיות. זה היה מרתק כל כך שהם אפילו נהגו להיפגש ערב בשבוע לערב ברידג' שבו השלימו פערים בהתעדכנות על הנעשה זה אצל זה. כל זה תוך כדי תרגול הזיכרון והחשיבה במשחק קלפים שיש לו יתרונות רבים, מעבר להזדמנות החברתית המהנה שהוא מציע לאנשים להיפגש ולהפיג את הבדידות. בשנים האחרונות גם נוירולוגים ממליצים עליו בגלל יתרונות קוגניטיביים ובריאותיים של משחק הברידג', שידועים לרבים שלומדים אותו ומשקיעים בו זמן רב למטרות שונות.

מדוע משחקי קלפים ברידג' כה חשובים ונפוצים


מלבד הבילוי החברתי מאוד שמשחק ברידג' מציע לאנשים, מדובר ביותר מאשר משחקי קלפים כמו פוקר או רמי. מדובר במשחק שמשחקים לפי חוקים מסוימים והוא דורש אינטראקציה מיוחדת מאוד בין השחקנים. הדינמיקה של ברידג' דורשת חלוקה לשני זוגות של שחקנים שמתחרים זוג בזוג, שמפתחים הבנה ביניהם גם ללא מילים כדי לבצע את המהלכים הבאים ונעזרים בזיכרון שלהם על מנת לנחש אילו קלפים עלולים להיות אצל הזוג המתחרה אבל גם אצל בן הזוג השני. זה דורש שילוב מרתק של פיתוח מיומנויות וכישורים ולכן הוא הפך למבוקש ונפוץ כל כך, משום שהוא פשוט סדנה מרתקת של כישורי אנוש: תחכום, אינטואיציה, ניחושים מחושבים, סיכון מבוסס, כימיה אנושית, יכולת קריאה של היריבים ומעל הכל – זיכרון טוב. זוהי הסיבה העיקרית שגם רופאים ונוירולוגים ממליצים לשחק ברידג', משום שהוא מתרגל את המוח וממריץ אנשים לחזור לחיים, פשוטו כמשמעו.


חוקים ואסטרטגיות משחק קלפים ברידג'


כדי להבין איך לשחק ברידג', צריך לדעת שמדובר בתחרות של זוג מול זוג, צפון-דרום מול מזרח-מערב, כאשר זוג אחד מכריז על חוזה שבו הוא מתחייב לנצח ולקחת את המשחק במספר מסוים של "לקיחות" והזוג השני מנסה למנוע זאת ממנו על ידי כך שימנע ממנו את הקלפים שהוא זקוק להם כדי "לקחת". חוקי משחק קלפים זה קובעים שיש 52 קלפים המחולקים לארבע הסדרות, כל שחקן מקבל 13 קלפים והמשחק עצמו מתחלק לסבבים שבהם כל שחקן זורק קלף ומנסים להגיע לניצחון שעליו הכריזו. החוקים קובעים גם שלקלפים מסוימים ולסדרות מסוימות יש ערך שונה שמשפיע על מהלך המשחק.

 


דרכים מהנות לשחק ברידג' עם החברים שלך בבית או במשרד


אפשר לשחק ברידג' עם חברים ולהזמין אותם לערב קבוע, במיוחד אם יש לכם חברים שאתם מעריכים ויודעים שהכימיה ביניכם היא כזאת שתוכלו לתאם ביניכם על ידי המהלכים שאתם מבצעים, משום שהרי אי אפשר לתאם מהלכים בצורה מפורשת מילולית. אפשר גם לנסות משחקים מקוונים שבהם יש משחקי קלפים ולהתחרות בעצמכם או בשחקנים אלמונים שנמצאים מהעבר השני ולהפיק את כל ההנאה מכך.


מדריך מהיר למשחק ברידג' עם שותף שאינך מכיר


למי שרוצה משחק מהיר יכול להתחבר אונליין לפלטפורמות שמציעות איך לשחק ברידג' ב-3 דקות, בשלבים שונים וליהנות מכך ומסיעור המוחות שמציעים לכם במשחק כזה. במקומות כאלה אפשר גם ללמוד יסודות משחק ברידג' כדי שתוכלו לשחק בפעם הבאה גם מול שחקנים שאתם מכירים ורוצים להאריך את המשחק כדי ליהנות מכל היתרונות.


למה כדאי לך להקדיש זמן עכשיו במשחק כפול של ברידג' 


היתרון הגדול ביותר הוא הנאה וחברה, והיתרון הנוסף הוא התעוררות מנטלית וקוגניטיבית שמחייבת אתכם לחשוב ולאמץ את הזיכרון שלכם. ההתכנסות החברתית עוזרת להגביר את החוסן שלכם בכך שאתם פשוט יוצרים אינטראקציה אנושית שמשמחת אתכם ומאתגרת אתכם רגשית ומוחית.