פוקר

קצת על פוקר:
משחק הפוקר קיים מעל ל100 שנה, ההנחה הרווחת היא שהפוקר פותח במזרח ארצות הברית. בשנים האחרונות תפס משחק הפוקר תאוצה, וניתן לשחקו בבתי הקזינו השונים.  זהו משחק שנועד לשחק בחברותה ולכן המון חברה צעירים משחקים פוקר ובמיוחד פוקר הולדם בביתם לאחר שרכשו את האביזרים הבסיסיים למשחק הפוקר. כיום ניתן לשחק פוקר באתרי האינטרנט השונים. מבין כל סוגי הפוקר הקיימים היום, משחק הפוקר טקסס הולדם הוא הפופולרי ביותר. 
שחקנים מקצועים לומדים את תורת שפת הגוף ופסיכולוגיה בסיסית, כדי שיוכלו לדעת "לקרא" את שחקני הפוקר האחרים. הם אף ירחיקו וילמדו טבלאות סטטיסטיות הקשורות במשחק זה. 
סוגים שונים של פוקר:
דרו פוקר (Draw Poker)נקרא גם Five card draw: כל שחקן מקבל חמישה קלפים מוסתרים, את חלקם הוא יכול להחליף כדי לשפר את "היד" שלו.  
ברג פוקר Brag Poker: לכל שחקן מחלקים את הקלפים, השחקנים במשחק זה אינם יכולים להחליף את הקלפים או לשפר את "היד" שלהם. בדרך כלל יחולקו שלושה קלפים לשחקני הפוקר. זהו משחק קצת שונה מפוקר רגיל. 
סטד פוקר (Stud Poker): במשחק פוקר זה, יחולקו או 7 קלפים או 5, במהלך המשחק יחולקו גם קלפים מוסתרים וגם קלפים גלויים. מכונה גם sevn card stud / five card stud
קומיוניטי פוקר (Communuty card Poker): משחקי הפוקר הנפוצים ביותר בסוג זה של פוקר מכונים גם טקסס הולדם או אומהה הולדם. במשחק זה כל שחקן מקבל את מספר הקלפים המחולק לו, לרוב 7 קלפי השחקנים מוסתרים אך יכולים לשפר את "היד" שלהם על ידי  קלפים משותפים ש"נזרקים" עלידי שחקני הפוקר האחרים או מהקופה. 
ניבים וביטויים הקשורים במשחק הפוקר שנוצרו עם השנים: 
פני פוקר (Poker face) – אמירה נפוצה ביותר כיוון ששחקני הפוקר משתדלים להסתיר את היד שחולקה להם גם עלידי "הקפאת" הבעות הפנים שלהם. בשפת רחוב או בסלג יאמר משפט זה לגבי מישהו שפניו לא מביעות רגשות.  
הלך לו קלף משוגע – במונחי הפוקר הכוונה היא לאדם שקיבל קלף מצויין ויכול להכריע את ניצחונו. ובסלג הכוונה היא לאדם שהתמזל מזלו.  
קיבל קלפים טובים – יאמר על אדם בעל כישורים טובים או שהמזל משחק לו
יד מתה – הכוונה לקלפים של שחקן שהחליט לא להמשיך במשחק. 
להחזיק את הקלפים קרוב לחזה – משפט שנאמר על שחקני פוקר שלא חושפים בקלות את הקלפים שלהם, ובחיי היומיום יאמרו זאת על אדם שאוהב לשמור לעצמו ולא לשתף אחרים.
ידו של איש מת – מאחורי אימרה זו ישנו סיפור קצר: סיפור הלקוח מאגדת המערב הפרוע "ביל היקוק הפראי" : ביל נהג לשחק פוקר כשגבו תמיד צמוד לקיר וזאת כדי שלא יוכלו לירות בגבו בזמן משחק הפוקר. במשחק הפוקר האחרון שלו לא עשה כן  ונורה בגבו. כשנורה בידו אחז זוג אס וזוג נוסף של שמיניות (בדרך כלל עם סמלים שחורים בלבד) לכן יד זו מסמלת מזל רע.